Cases / Racks » Accessories » FS-A1-250-G
FS-A1-250-G, Fixed Perforated Shelf. 1U, 19", 250mm, Load 25kg, Gray
[3328][FS-A1-250-G]
 Order or Qty  Price
Prices exclude VAT
Ships in:
3-5 working days
Checking vendor inventory...
Order Qty:
FS-A1-250-G is grey coloured shelf with perforation for 19" cabinets.
It takes 1U position, depth is 250mm and load capacity is 25kg.
On the back there is practical raised edge to prevent dropping of placed items.
Specifications:
Part#
FS-A1-250-G
Width 19"
Height 1U
Depth 250mm
Color Grey
Material
Powder coated perforated steel
Weight 1.7 Kg
Package size
510 x 55 x 305 mm